Switching Mode Universal Regulated AC/DC Adaptor With 6 DC Plug SMP1000A
- Switching Mode Universal Regulated ACDC Adaptor
- Compact Size & Light
- With 6 DC Plug
- Model: SMP1000A
- Color: Black
- Short Circuit & Overload Protection
- Input: 100-240V AC 50/60Hz
- Output: 3/4.5/5/6/9/ 12V DC 1000mA
Operating Instructions:
- Select the voltage required for your For example, if you want to connect a radio that runs on four 1.5V batteries, the output voltage of the mains adaptor must be set to 6 Volts.
- Insert appropriate DC plug into your equipment socket.
- Connect the mains adaptor to a mains outlet socket.
- Switching Mode Universal Regulated ACDC Adaptor is budget friendly.
Firewire 3x 6ft 1.8m USB 2.0 to IEEE 1394 4pin DV Cable - 1.8 Meter